- کتابخانه ما - https://www.welibrary.ir -

قصه های امیر علی – جلد اول

امیر علی نبویان ، نویسنده جوان و خوش ذوقی که در برنامه رادیو هفت قصه هایش را می خواند، حالا کتابش را “قصه های امیر علی [1]” که شامل همان قصه ها ست، توسط نشر نقش و نگار [2] منتشر کرده است.

این مجموعه شامل ۲۸ داستان کوتاه [3] است که راوی داستان شخصی به نام “امیر علی” است که به همراه دوستش “مهران” به تازگی در دانشگاه، در رشته مهندسی برق قبول شده است.

در پشت جلد کتاب، توضیحاتی از زبان خود امیر علی می خوانیم :

من امیرعلی نبویان هستم. متولد دوم فروردین هزار و سیصد و پنجاه و نه. فارغ التحصیل رشته مهندسی برق از دانشگاه صنعتی مازندران. این قصه ها -شکر خدا- «اتو بیوگرافی» نیستند و تمامش ساخته این ذهن مشوش ژولیده است! امیدوارم که دوستان٬ آنچه قلم نحیف و سواد خفیف بنده مرتکب شده را به بزرگواری ببخشند.

راستی قصه ها ادامه دارد…

این مجموعه با استقبال خوبی مواجه شد، به طوری که هم اکنون به چاپ هفتم خود رسیده است. جلد دوم قصه های امیر علی هم منتشر شده و هم اکنون چاپ دوم خود را تجربه می کند.

یکی از قصه های این مجموعه را با هم می خوانیم :

استاد فیزیک که پیرمرد بداخلاقی به نظر می رسید٬ وارد کلاس شد و یک راست رفت پای تخته و اصرار داشت هر آنچه را که نیوتن در طول چند دهه تحقیق و مطالعه کشف کرده بود٬ ظرف چند دقیقه به ما یاد بدهد! از حرکاتش پیدا بود که تنها کسی است در دنیا٬ که از من هم بیشتر غُر می زند.

* جلد دوم قصه های امیر علی [4]